Weekend w Krakowie

weekend w Krakowie

Kraków odwiedzany przez tysiące polskich i zagranicznych turystów ma wiele do zaoferowania, zarówno osobom zainteresowanym historią, jak i sztuką oraz rekreacją. Za największe miejskie  atrakcje uznaje się Rynek Główny, Wawel, Podziemny Rynek, Krakowski Kazimierz (dzielnicę żydowską), Fabrykę Schindlera, Kościół Mariacki, a także Sukiennice. Zwykle w tych miejscach bywa bardzo tłoczno i gwarno, a krakowianie świetnie już znają takie punkty.

Gdzie ze znajomymi?

Gdzie zatem można odpocząć od pracy w Krakowie? Jeśli chcecie spędzić miło czas w gronie znajomych, to warto wybrać się do klimatycznej kawiarni lub pubu. Kraków słynie z rozwiniętej bazy gastronomicznej, a oferta lokalnych restauratorów trafia w różne gusta. Można tu znaleźć restauracje serwujące m.in. dania kuchni polskiej, ukraińskiej, gruzińskiej, włoskiej czy indyjskiej.

Czas wolny z dziećmi

Jeżeli zamierzacie spędzić czas w rodzinnym gronie, to wybór atrakcji może być trudny. Jakie miejsca warto odwiedzić z dziećmi? Oto sprawdzone propozycje:

  • Centrum Szkła i Ceramiki ‒ w miejscu dawnej huty, dzisiaj odbywają się pokazy ręcznego formowania szkła.
  • Centrum Nauki i Zabawy Klockoland ‒ to obowiązkowy punkt dla wszystkich dzieci, które kochają klocki LEGO. Obiekt jest podzielony na strefę interaktywną (ze zdalnie sterowanymi robotami), kreatywną (tu dzieci same mogą budować postaci z klocków), a także warsztatową. Dziecko można pozostawić pod opieką doświadczonego animatora.
  • Muzeum Inżynierii Miejskiej ‒ ta placówka umożliwia oglądanie zabytkowych autobusów i maszyn, a także wystaw czasowych, takich jak np. Galeria Figur Stalowych. Na terenie obiektu znajdują się lubiane przez dzieci, interaktywne stanowiska. Do Muzeum Inżynierii Miejskiej zaliczany jest Ogród Doświadczeń imienia Stanisława Lema (ogród sensoryczny).
  • Muzeum Lotnictwa Polskiego ‒ obejmuje nie tylko samoloty oraz hangary. Odwiedzający mogą zapoznać się z historyczną dokumentacją, a także oglądać eksponaty, takie jak czapki czy naszywki.

Dobrym sposobem na spędzanie czasu z najmłodszymi jest sport i rekreacja. Niewątpliwie warto wybrać się na spacer do ogrodu zoologicznego lub poszaleć w parku wodnym bądź w parku trampolin.

Brak komentarzy! Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *