Nieznane miejsca w Krakowie: zwiedzanie miasta – Praca Kraków

Warto odkrywać mniej znane miejsca

Kraków to niezwykle klimatyczne miasto, które corocznie odwiedzają miliony turystów. Pamiętajmy, że stolica Małopolski to bardzo ciekawe miejsce, które ma do zaoferowania dużo więcej niż Wawel, Bazylika Mariacka czy Kazimierz.

Oto lista mniej znanych miejsc, które są godne zainteresowania:

1. Kopiec Krakusa – to atrakcja na Podgórzu dla osób, które szukają ładnego punktu widokowego. W okolicy warto zobaczyć także kamieniołom Liban. Według legendy, Kopiec Kraka to mogiła, którą usypali mu synowie. Kopiec ma 16 metrów wysokości, a na temat jego powstania krąży mnóstwo historii.

2. Fabryka Schindlera – obecnie należy do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz do Muzeum Sztuki Współczesnej. To niezwykłe muzeum znajduje się na trasie Krakowskiego Szlaku Techniki. Historia fabryki została zaprezentowana w słynnym filmie „Lista Schindlera”, który był reżyserowany przez Stevena Spielberga.

3. Zalew Zakrzówek – to kolejna atrakcja dla mieszkańców miasta oraz dla turystów, która powstała wskutek zalania starego kamieniołomu wapienia. Okolica niezwykłego kąpieliska to miejsce wypoczynku wielu osób, mimo że obowiązuje tam zakaz kąpieli. Zalew Zakrzówek to obowiązkowy punkt dla miłośników nurkowania. Miejsce jest związane z legendą o Panu Twardowskim.

Warto zwiedzić także Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, a zwłaszcza Podziemia Rynku Głównego, gdzie można oglądać oryginalną średniowieczną osadę. Na uwagę zasługuje też nowy cmentarz żydowski, Cmentarz Rakowicki, Muzeum Farmacji przy Floriańskiej, Ogród Doświadczeń, Las Wolski, jak również kolorowe schody na Podgórzu.

Kraków słynie też z bogatej oferty gastronomicznej, a turyści i mieszkańcy miasta chętnie odwiedzają lokalne restauracje i kawiarenki. Duży ruch turystyczny przyczynia się do powstawania wielu nowych miejsc pracy oraz działalności gospodarczych.

Brak komentarzy! Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *