Trasa turystyczna „must watch”

odwiedź Kraków

Kraków to kulturalne epicentrum na mapie Polski. Wybierając się na wycieczkę do stolicy małopolski, warto ją wcześniej dobrze zaplanować, zwłaszcza jeśli mamy określony przedział czasowy. Planując wyjazd, trzeba wziąć pod uwagę kalendarz imprez odbywających się w Krakowie, a jest ich zawsze pod dostatkiem i dla każdego.

Pierwsza myśl

Kraków nawet dla laika pierwsze skojarzenia to: Wawel, smok, Kościół Mariacki, Rynek Główny. Jednak zabytków wszelakich jest tu pod dostatkiem i planowanie zwiedzania może okazać się bardzo ciężkie. Warto przede wszystkim odwiedzić sztandarowe miejsca. Warto także wybrać się zwyczajnie na spacer po Starym Mieście. Tam na każdym kroku czeka na nas wspaniały zabytek architektury, muzeum czy teatr. Niezwykle bogata historia, ogrom miejsc pełnych rozrywki sprawia, że warto zaplanować zwiedzanie dwupoziomowo, aby skorzystać jednakowo z bogactwa przeszłości oraz zażyć nieco nowoczesności.

Start

W Krakowie można miło spędzić zarówno weekend, jak i dłuższy pobyt. Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od Trasy Królewskiej przy kościele św. Floriana na placu Matejki. Dalej udajemy się wzdłuż Barbakanu, pozostałości fortyfikacji miejskich. Przechodzimy przez Bramę Floriańską i znajdujemy się na najpopularniejszej krakowskiej ulicy Floriańskiej na Starym Mieście.

Idąc dalej do płyty Rynku Głównego, mijamy Dom Jana Matejki, słynny hotel „Pod Różą”, kawiarnię Jama Michalika. Wchodzimy na Rynek Główny, a tam warto zdecydowanie zajrzeć do Kościoła Mariackiego i Sukiennic i kościółka św. Wojciecha. Przy dźwiękach hejnału z wieży Mariackiej koniecznie trzeba wstąpić do Muzeum Historycznego i zwiedzić podziemne dawne trasy kupieckie.

Podążając ulicą Grodzką, przechodzimy przez plac Marii Magdaleny i udajemy się na Wawel. Tu kończymy jedną część wycieczki. Kolejny punkt to żydowski Kazimierz i prawdziwa podróż w dawne czasy świetności. Oprócz tego koniecznie trzeba udać się na Kopiec Kościuszki, do Nowej Huty, zobaczyć nieczynny kamieniołom Liban oraz dawny obóz pracy Płaszów.

Relaks

Ogrom kawiarenek i restauracji pozwoli na każdym kroku zaspokoić głód i pragnienie. Piękne starodawne wnętrza, nowoczesny design tu przeplata się wszystko. Dla wielbicieli świeżego powietrza czekają latem liczne parasolki, a zimą grzybki grzewcze i kocyki, tak, aby każdy, kto chce, mógł spędzić czas na polu, spoglądając na piękną architekturę Krakowa.

Brak komentarzy! Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *