Rozmowa kwalifikacyjna? Nie wpadaj w panikę!

rozmowa-kwalifikacyjna-w-Krakowie

Otrzymujesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Pierwszy sukces już za Tobą. Jednak to dopiero połowa drogi do świętowania. Od tego, jak wypadniesz podczas rozmowy kwalifikacyjnej zależy, czy otrzymasz swoją wymarzoną pracę. Dlatego warto porządnie się przygotować na to ważne spotkanie. Na co zwrócić uwagę? O co zadbać? Kilka ważnych wskazówek znajdziesz poniżej.

Nauka i relaks

Przede wszystkim dobrze się przygotuj do rozmowy. Poszukaj istotnych informacji na temat firmy, do której chcesz się dostać. Prześledź jej osiągnięcia i zbadaj profil. Zapoznaj się także z wymogami i specyfiką pracy na danym stanowisku. Zapisuj pytania. Na koniec rozmowy, jeśli rekruter zapyta Cię, czy masz jakieś pytania i będziesz przygotowany, otrzymasz dodatkowy plus. Będzie to oznaczać, że rzeczywiście interesuje Cię praca w tej firmie.

Przeanalizuj także swoje cechy charakteru i doświadczenie. Podsumuj osiągnięcia. Pamiętaj jednak, by nie zostawiać przygotowania do rozmowy na ostatnią chwilę. Ważny jest też odpoczynek i relaks. Wieczorem weź rozluźniającą kąpiel, wypij zieloną herbatę, posłuchaj muzyki relaksacyjnej i połóż się wcześniej spać.

Garderoba

Równie istotnym elementem składającym się na udaną rozmowę kwalifikacyjną jest garderoba, którą przywdziejesz w tym dniu. Nie może być ona wyzywająca i zbyt codzienna. Nawet jeśli stanowisko, na które aplikujesz, należy do branży kreatywnej, lepiej ubrać się elegancko, niż nieszablonowo. Jednak najważniejsze, aby Twój strój był czysty, wyprasowany i niedziurawy.

Zadbaj także o swoje obuwie. Nie ma nic gorszego niż brudne, nieodpowiednio dobrane obuwie do eleganckiego stroju.

To samo tyczy się nadmiernej ilości biżuterii zarówno u Pań, jak i Panów oraz zbyt ostrego makijażu. Nie ma nic gorszego niż niechlujstwo i przesada w jednym. Jeśli masz zarost, zadbaj o niego odpowiednio. Jeśli masz długie włosy, upnij je elegancko.

Gesty

Podawaj rękę pewnie i stabilnie. Niech nie przelewa się przez rękę rekrutera ani jej nie miażdży. Usiądź wygodnie, ale z klasą. Nie krzyżuj rąk i nóg. Nie kiwaj się na krześle. Nie zmieniaj co chwilę postawy ciała. Patrz w oczy rekruterowi. Nie poprawiaj nerwowo włosów lub ubrania. Pewność siebie i opanowanie to połowa sukcesu podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Brak komentarzy! Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *