Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy

Ogłoszenie numer: 8879671, z dnia 2024-04-05

Miejsce pracy: Kraków

Opis stanowiska

  • kompleksowa obsługa podatkowo-księgowa,
  • samodzielne zamykanie miesięcy pod względem podatkowym i rachunkowym,
  • samodzielne obliczanie zaliczek w podatkach VAT, CIT,
  • samodzielne przygotowywanie i składanie deklaracji podatkowych,
  • samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych przedsiębiorstw zgodnie z ustawą o rachunkowości oraz stosownymi przepisami podatkowymi,
  • przygotowywanie raportów i sprawozdań finansowych (bilans, rachunek zysków i strat),
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (GUS, ZUS, US, NBP),
  • sporządzanie raportów związanych z zamknięciem miesiąca,
  • prowadzenie rejestrów VAT zakupu i sprzedaży,
  • prowadzenie ewidencji rozrachunków, uzgadnianie rozrachunków, potwierdzanie sald z kontrahentami,
  • weryfikacja dokumentów zakupu pod względem formalnym i rachunkowym,
  • uzgadnianie rozrachunków, kontrola sald należności i zobowiązań,
  • księgowanie faktur zakupu i sprzedaży, płac, wyciągów bankowych, kasy, rozliczanie rozrachunków, różnic kursowych,
  • współpraca z innymi działami.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe lub średnie,
  • co najmniej 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • umiejętności zastosowania w praktyce zagadnień ustawy o rachunkowości oraz obowiązujących przepisów podatkowych,
  • umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych i deklaracji VAT, CIT ,podatek od nieruchomości
  • umiejętność sporządzania raportowania dla GUS i NBP,
  • doświadczenie w zakresie naliczania płac,
  • znajomość programu Symfonia ERP,
  • znajomość Word, Excel,
  • znajomość księgowania oraz rozliczania transakcji zagranicznych,
  • samodzielność w rozwiązywaniu problemów,
  • zdolności analityczne.

Oferujemy

  • umowę o pracę na pełny etat,
  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • możliwość dokształcania.