Kraków miastem festiwali

Festiwale w Krakowie

Jak przystało na miasto artystów, wydarzeń kulturalnych wszelkiego rodzaju jest w Krakowie pod dostatkiem. Można śmiało powiedzieć, że Kraków to także miasto festiwali. Każdego roku, cyklicznie odbywa się tu około 100 imprez różnej rangi. Od tradycji po nowoczesność przez lokalność i międzynarodowość.

Lokalnie i międzynarodowo

Kluczowe imprezy krakowskie doceniane są nie tylko przez lokalnych mieszkańców. Ich renoma wykracza znacznie dalej, nie tylko poza granice Polski, ale płynie znacznie dalej w świat. Większość eventów ma charakter nieszablonowy i cieszy się uznaniem zarówno wśród młodzieży, jak i koneserów sztuki. Część z nich ma na celu promowanie młodych, niezależnych artystów. Największe krakowskie festiwale rozgrywają się na planie dziedzin sztuki takich jak: muzyka, film, teatr, sztuki piękne, literatura. Są także te o walorach kulturalnych jak choćby Festiwal Kultury Żydowskiej.

Najpopularniejsze i najbardziej pro

Wśród najbardziej prestiżowych i znanych festiwali wyróżnić należy zdecydowanie: Festiwal Teatrów Ulicznych, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia, Festiwal Muzyki Polskiej, Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Starym Krakowie, Unsound Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy, Krakowski Festiwal Filmowy, Miesiąc Fotografii w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Camera, Live Music Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima, Theatrum Musicum, Festiwal Audio, Festiwal Conrada, Sacrum Profanum, Festiwal Muzyki Filmowej…wymieniać można w zasadzie w nieskończoność.

Wśród szerokiej oferty z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. A dla tych, którzy zwyczajnie po pracy mają ochotę zanurzyć się w świat kulturalnych labiryntów, kuszą liczne nocne wydarzenia, jak: Noc Muzeów, Noc Teatrów, Noc Muzyki, Noc Jazzu, Cracovia Sacra, Noc Poezji i wiele innych kulturalnych nocy, które odbywają się zarówno w plenerze, jak i w salach zamkniętych teatrów, czy muzeów.

Brak komentarzy! Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *