Kraków jako baza wypadowa

Maczuga Herkulesa

Kraków jest obowiązkowym punktem dla turystów odwiedzających Polskę. Większość z nich nie poprzestaje na spacerze po Rynku Głównym i podziwianiu Wawelu, ponieważ okolice dawnej stolicy są równie atrakcyjne. Każdy znajdzie w Małopolsce coś dla siebie – mowa nie tylko o zabytkach ważnych z punktu widzenia historii, kultury czy religii, ale też o wyjątkowych walorach przyrodniczych. Z tego względu Kraków stał się bazą wypadową dla wycieczek po regionie.

Jakie miejsca cieszą się niesłabnącą popularnością?

Kopalnia Soli w Wieliczce

Stwarza okazję, by pooddychać świeżym powietrzem, podziwiając baśniowe widoki. To tutaj zobaczycie podziemne solankowe jeziora oraz zabytkowe drewniane kaplice. Licząca ponad 600 lat kopalnia, znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Bez wątpienia Kopalnia Soli w Wieliczce należy do najciekawszych atrakcji turystycznych w skali całego kraju, o czym świadczy choćby fakt, że corocznie odwiedza ją około miliona osób.

Ojcowski Park Narodowy

 • To miejsce lubiane przez turystów, a także przez mieszkańców Krakowa, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku. Na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego znajduje się ponad 700 jaskiń. Do najsławniejszych zaliczają się: Jaskinia Łokietka, Jaskinia Ciemna, Jaskinia Nietoperzowa i Jaskinia Wierzchowska.
 • Jeśli nie interesują Was mroczne groty, to nic straconego, ponieważ Ojcowski Park Narodowy to również obiekty o wyjątkowej architekturze. Mowa o zamkach, grodach oraz o willach w stylu szwajcarsko-ojcowskim. Koniecznie odwiedźcie zamek w Ojcowie i zamek w Pieskowej Skale.
 • W tym intrygującym miejscu znajdują się także formy skalne w fantazyjnych kształtach. Skały, które obowiązkowo trzeba zobaczyć to Maczuga Herkulesa, Brama Krakowska, Igła Deotymy oraz Rękawica.

Auschwitz

Zwiedzanie obozu koncentracyjnego może oczywiście być dla wielu osób wstrząsające. Nie mniej jednak to doświadczenie, które warto przeżyć, choć z pewnością wizyta w tego typu miejscu to dawka sporej ilości bolesnej prawdy o przeszłości.

Comments

 • Jola 24 sierpnia, 2020 at 12:38 pm Odpowiedz

  oczywiście Kraków jest dobrą miejscówką wypadową, ale drogą. Lepiej jest poszukać noclegu w mniejszych miejscowościach

 • Alicja Noga 26 stycznia, 2022 at 11:36 am Odpowiedz

  Kraków sam w sobie jest świetnym miejscem turystycznym, a dodatkowo można go traktować jako baza wypadowa. W okolicy również jest dużo atrakcji.

  • Wojciech 31 stycznia, 2022 at 2:38 pm Odpowiedz

   Oczywiście, w samym Krakowie spokojnie można spędzić kilka dni i się nie nudzić.

 • Wojciech 20 kwietnia, 2022 at 11:17 am Odpowiedz

  Zdecydowanie 🙂

 • Gosia 5 sierpnia, 2022 at 12:18 pm Odpowiedz

  Kraków sam w sobie jest miejscem, które na tyle oferuje turystom, że nie trzeba specjalnie nigdzie jeździć 😉

  • Wojciech 10 sierpnia, 2022 at 2:21 pm Odpowiedz

   Tak, w Krakowie jest bardzo dużo do zwiedzania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *