Jak trafić na rzetelnego pracodawcę?

jak trafić na rzetelnego pracodawcę
Jak trafić na rzetelnego pracodawcę?

Mieszkańcy Krakowa, którzy doszli do wniosku, że powinni rozejrzeć się za nową pracą, często obawiają się, czy nie wpadną z deszczu pod rynnę. W końcu powinniśmy weryfikować wszystkie informacje, które firma zamieszcza w ofercie pracy. Jak w takim razie sprawdzić wiarygodność potencjalnego pracodawcy?

  1. Długi, upadłość – informacje prawne

Po pierwsze, koniecznie należy poszukać informacji o zadłużeniu, a wcześniej sprawdzić, czy firma na 100% istnieje. Takie rzeczy można zweryfikować przez internet, jeśli posiadamy numer NIP. Warto szukać tego typu informacji, aby nie trafić na przedsiębiorstwo, które jest w stanie upadłości.

  1. Opinie z internetu

Komentarze znajdujące się na forach oraz portalach społecznościowych i biznesowych, mogą być cennym źródłem wiedzy na temat firmy. Bez wątpienia warto szukać takich opinii. Zalecamy jednak zachowanie odrobiny dystansu, bo często w takich w miejscach wypowiadają się sfrustrowani byli pracownicy lub konkurencja.

Aby sprawdzić, jakie są dokonania firmy i jak długo utrzymuje się ona w branży, najlepiej odwiedzić oficjalną stronę przedsiębiorstwa. Warto przejrzeć rankingi pracodawców, a także poszukać pracowników na portalach związanych z karierą.

  1. Jasne warunki współpracy

Jakie oferty pracy w Krakowie mogą wzbudzić niepokój? Przede wszystkim te, w których ogłoszeniodawca nęci wysokimi zarobkami przy małych wymaganiach wobec pracownika. Wiele mówi nam również postawa pracodawcy. Uczciwy szef od razu wyjaśni, w jaki sposób będzie naliczana premia i ile wynosi podstawowa pensja. Podczas rekrutacji warto dopytać też o to, w jaki sposób wygląda ścieżka kariery i czy pracodawca wysyła pracowników na szkolenia zewnętrzne.

Wiele niepokojących sygnałów można wyczytać już z oferty pracy. Wiarygodna firma zwykle ujawnia się już na tym etapie i zamieszcza informacje, takie jak forma zatrudnienia czy wymagania wobec pracownika. Tajemnicze ogłoszenia rekrutacyjne zwykle nie wróżą nic dobrego. Podejrzane są obietnice bez pokrycia oraz gra na zwłokę w zakresie podpisania umowy.

Brak komentarzy! Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *