Jak trafić na rzetelnego pracodawcę?

jak trafić na rzetelnego pracodawcę

Mieszkańcy Krakowa, którzy doszli do wniosku, że powinni rozejrzeć się za nową pracą, często obawiają się, czy nie wpadną z deszczu pod rynnę. W końcu powinniśmy weryfikować wszystkie informacje, które firma zamieszcza w ofercie pracy. Jak w takim razie sprawdzić wiarygodność potencjalnego pracodawcy?

  1. Długi, upadłość – informacje prawne

Po pierwsze, koniecznie należy poszukać informacji o zadłużeniu, a wcześniej sprawdzić, czy firma na 100% istnieje. Takie rzeczy można zweryfikować przez internet, jeśli posiadamy numer NIP. Warto szukać tego typu informacji, aby nie trafić na przedsiębiorstwo, które jest w stanie upadłości.

  1. Opinie z internetu

Komentarze znajdujące się na forach oraz portalach społecznościowych i biznesowych, mogą być cennym źródłem wiedzy na temat firmy. Bez wątpienia warto szukać takich opinii. Zalecamy jednak zachowanie odrobiny dystansu, bo często w takich w miejscach wypowiadają się sfrustrowani byli pracownicy lub konkurencja.

Aby sprawdzić, jakie są dokonania firmy i jak długo utrzymuje się ona w branży, najlepiej odwiedzić oficjalną stronę przedsiębiorstwa. Warto przejrzeć rankingi pracodawców, a także poszukać pracowników na portalach związanych z karierą.

  1. Jasne warunki współpracy

Jakie oferty pracy w Krakowie mogą wzbudzić niepokój? Przede wszystkim te, w których ogłoszeniodawca nęci wysokimi zarobkami przy małych wymaganiach wobec pracownika. Wiele mówi nam również postawa pracodawcy. Uczciwy szef od razu wyjaśni, w jaki sposób będzie naliczana premia i ile wynosi podstawowa pensja. Podczas rekrutacji warto dopytać też o to, w jaki sposób wygląda ścieżka kariery i czy pracodawca wysyła pracowników na szkolenia zewnętrzne.

Wiele niepokojących sygnałów można wyczytać już z oferty pracy. Wiarygodna firma zwykle ujawnia się już na tym etapie i zamieszcza informacje, takie jak forma zatrudnienia czy wymagania wobec pracownika. Tajemnicze ogłoszenia rekrutacyjne zwykle nie wróżą nic dobrego. Podejrzane są obietnice bez pokrycia oraz gra na zwłokę w zakresie podpisania umowy.

Brak komentarzy! Skomentuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *