Kraków to nie tylko wyjątkowo czarowne miejsca. To nie tylko zabytki, uliczki pełne rozrywki i kultury. To przede wszystkim ludzie, którzy tworzą to miasto.
Sytuacja na rynku pracy nie jest jednoznaczna, aczkolwiek widać wyraźnie tendencję spadkową odzwierciedlającą się stopie bezrobocia w Krakowie. Wskaźniki idą w dół, co jednak nie przekłada się na 100% zagospodarowania lokalnego rynku pracy. To, co można tu zaobserwować to zdecydowanie skierowanie sił rekrutacyjnych na określonego kandydata. Najlepiej, aby była to osoba posiadająca status studenta i umiejętnie posługiwała się minimum dwoma językami obcymi. Jest to baza, od której najłatwiej ukształtować pracodawcy młodego człowieka w określonym kierunku.
Wysyp zagranicznych korporacji w Krakowie wyzwala żywe zainteresowanie wśród młodych osób poszukujących pracy. Żywe emocje budzą wśród kandydatów do pracy stanowiska korporacyjne, gdzie nie wymaga się konkretnych umiejętności, poza właśnie zdolnościami lingwistycznymi. Doskonała znajomość przynajmniej jednego języka jest kartą przetargową w niejednej rekrutacji w walce o dowolne stanowisko pracy. Liczą się także kompetencje miękkie, które są wybitnie ważne w kontakcie z klientem lub departamentem zagranicznym oddziału.
Absolwenci krakowskich uczelni chwalą sobie możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowym gronie oraz możliwości, jakie roztacza przed nimi lokalny rynek pracy. Jest to zdecydowanie rynek pracy dla młodych. Ci z większym doświadczeniem mogą natrafić na przeszkody, jednak student z pewnością sobie tu poradzi.