Specjalista

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie
Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Kraków
Ogłoszenie o naborze Nr 136058

Warunki pracy

Praca w systemie jednozmianowym, ośmiogodzinnym, w oświetleniu naturalnym i sztucznym, przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy, w wymuszonej pozycji ciała. Prowadzenie rozmów telefonicznych, przyjmowanie interesantów. Pracownik wykonuje czynności o charakterze statycznym, związane głównie z pracą przy biurku i komputerze oraz dynamicznym, związane głównie z poruszaniem się po siedzibie Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP w Krakowie ( siedzia Wydziału: os. Zgody 10 w Krakowie).

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

Pomieszczenie biurowe Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP w Krakowie, mieszczące się w Krakowie, os. Zgody 10 w budynku VIII Komisariatu Policji, na pierwszym i drugim piętrze-niedostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością narządów ruchu: brak windy, brak odpowiednich sanitariatów. Podstawowe wyposażenie stanowiska pracy: dwa zestawy komputerowe, meble biurowe, telefon. Dodadkowo: obsługa urządzeń biurowych (kserokopiarka, niszczarka papieru itp.).

Zakres zadań

  • wszczyna na żądanie stron postępowań administracyjnych w sprawach o wydanie pozwolenia na broń palną bojową obiektową, broń palną do celów łowiecki, sportowych, kolekcjonerskich oraz dopuszczenia do posiadania broni,
  • wykonuje czynności materialno - techniczne związane z wydaniem posiadaczom broni zaświadczeń uprawniających do nabycia broni palnej,
  • wykonuje czynności materialno- techniczne związane z wydawaniem posiadaczom broni zgody przewozowej lub uprzedniej zgody przewozowej,
  • prowadzi rejestry elektroniczne i manualne funkcjonujących w Sekcji ds. Pozwoleń na Broń,
  • gromadzi i analizuje dane służące celom statystyczno-sprawozdawczym dot. informacji przekazanych przez podmioty prowadzące obrót bronią i amunicją o sprzedaży/zakupie broni i amunicji,
  • wprowadza dane do Krajowego Systemu Informacyjnego Policji (KSIP) w obszarze BROŃ,
  • wszczyna z urzędu postępowania administracyjne w sprawie cofnięcia pozwolenia na broń w przypadku zaistnienia okoliczności faktycznych wskazanych w ustawie o broni i amunicji,
  • archiwizuje materiały zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Doświadczenie zawodowe powyżej 1,5 roku w administracji publicznej,
  • poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "POUFNE" lub oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych.
  • znajomość przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego,
  • znajomość przepisów ustawy o broni i amunicji,
  • umiejętność obsługi komputera, w tym praca w środowisku MS Office, umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja i planowanie pracy,
  • obsługa poczty elektronicznej i urządzeń biurowych,
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Doświadczenie zawodowe co najmniej 1 rok na podobnym stanowisku