Główny specjalista

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Kraków
Ogłoszenie o naborze Nr 82251

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

- obciążenie mięśniowo – szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych,

- praca administracyjno – biurowa przy użyciu urządzeń, takich jak: komputer, drukarka, kserokopiarka,

- praca wymagająca przemieszczania się po budynku, utrudniona dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ,

- horyzont czasowy planowania – powyżej 1 kwartału do jednego roku

- kontakty zewnętrzne kilka razy w miesiącu :

- kontakty z wykonawcą robót utrzymaniowych w celu rozwiązywania bieżących problemów oraz monitorowania postępu prac,

- Kontakty z Centrum Ratownictwa, Strażą Miejską, Policją i innymi organami administracji, samorządów, kolei i innych zarządców dróg w zakresie projektów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego,

- Kontakty z instytucjami właściwymi terytorialnie w sprawach związanych z decyzjami, pozwoleniami, umowami, uzgodnieniami i kontrolami

- Kontakty zewnętrzne kilka razy dziennie:  z zespołem ds. zarządzania tunelem

- krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe,

- praca w terenie (możliwe pod ruchem)

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

- stanowisko pracy zlokalizowane w pokojach biurowych z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,

- podstawowe wyposażenie stanowiska to zestaw komputerowy z oprogramowaniem,

- budynek i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy, warunki są dostosowane do rodzaju wykonywanych prac, jednakże nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,

- praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Zakres zadań

  • Prowadzi bieżącą kontrolę funkcjonowania systemów informatycznych i automatyki w tunelach drogowych zlokalizowanych na obszarze działania Oddziału wraz z przyległymi odcinkami drogowymi, zadanie realizowane w ramach programów rządowych.
  • Kontroluje poprawność wykonywania prac serwisowych przez służby (firmy) wykonawcze.
  • Współpracuje z podmiotami utrzymującymi infrastrukturę tunelu w ciągu.
  • Konsultuje i planuje inwestycje związane z funkcjonowaniem tuneli drogowych.
  • Współpracuje z Centrum Ratownictwa, Strażą Miejską, Policją i innymi organami administracji, samorządów, kolei i innych zarządców dróg w zakresie projektów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego.
  • Prowadzi wymaganą sprawozdawczość
  • Przygotowuje propozycję robót z zakresu prowadzonych zadań.
  • Kontroluje poprawność działania sterowania systemów tunelowych takich jak: sterowanie i wizualizacja tunelu, wentylacja, oświetlenie, łączność radiowa, łączność alarmowa i teletechniczna, monitoring wizyjny i wideo detekcja, detekcja i sygnalizacja pożaru, wyposażenie komunikacyjne, nagłośnienie.
  • Współpracuje z Zespołem ds. zarządzania tunelem w zakresie rozpatrywania oraz analizowania wniosków składanych przez zewnętrzne podmioty w zakresie poprawności działania systemów w tunelach.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe techniczne o kierunku: informatyka, automatyka, teletechnika.
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze zagadnień z zakresu informatyki, automatyki, teletechniki dotyczących systemów informatycznych w tunelach drogowych
  • Uprawnienia budowlane – teletechniczne
  • prawo jazdy kat. „B”
  • znajomość przepisów ustaw: o drogach publicznych, prawo zamówień publicznych, prawo budowlane, kodeks postępowania administracyjnego,
  • znajomość sieci drogowej województwa,
  • znajomość topografii lokalnego terenu,
  • znajomość funkcjonowania tuneli drogowych,
  • znajomość zagadnień z branży teletechnicznej, informatyki i automatyki z zakresu zastosowania systemów informatycznych w tunelach drogowych; np. systemu zasilania, sterowania i bezpieczeństwa w tunelach drogowych
  • znajomość oprogramowania AutoCad,
  • znajomość zasad działania oraz diagnostyki sieci przemysłowych (kablowych oraz światłowodowych),
  • umiejętność programowania sterowników PLC oraz podstawowa znajomość budowy systemów SCADA,
  • kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, kreatywność,
  • obsługa komputera w stopniu bardzo dobrym, w tym dobra znajomość programów Pakietu Office.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Uprawnienia SEP „E” do 1 kV
  • doświadczenie zawodowe z zakresu wykorzystania systemów informatycznych i automatyki w tunelach drogowych
  • doświadczenie zawodowe z zakresu programowania sterowników PLC
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym