Główny Księgowy / Główna Księgowa - sektor finansów publicznych

Work & Business Solutions jest firmą specjalizującą się w rekrutacji wysokiej klasy specjalistów. Wspierając prestiżowe projekty w Polsce i za granicą, oferujemy naszym Kandydatom atrakcyjne oferty pracy dające możliwość rozwoju zawodowego i realizacji indywidualnych planów życiowych.

Obecnie dla naszego Klienta, dynamicznie rozwijającej się krakowskiej Instytucji Kultury, poszukujemy samodzielnego kandydata na stanowisko:

Miejsce pracy: Kraków
Nr ref.: GK/KR/21

Opis stanowiska pracy:
  • Prowadzenie rachunkowości instytucji zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  • Dokonywanie wstępnej kontroli: zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym, kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych.
  • Opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych dotyczących prowadzenia rachunkowości, a w szczególności: zakładowego planu kont, wykazu ksiąg rachunkowych, obiegu dokumentów, instrukcji prowadzenia inwentaryzacji środków trwałych, instrukcji kasowej.
  • Nadzór nad prawidłowym i terminowym składaniem dokumentów księgowych do US, ZUS i GUS oraz innych wymaganych sprawozdań.
  • Terminowe wykonywanie raportów, zestawień oraz analiz ekonomicznych.
  • Bieżąca współpraca z jednostkami organizacyjnymi Gminy Kraków oraz innymi podmiotami zewnętrznymi celem poprawnej realizacji planu finansowego.
  • Efektywne kierowanie kilkuosobowym zespołem pracowników.
Wymagania:
  • Udokumentowane min. 2-letnie doświadczenie w pracy w księgowości oraz min. roczne doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego w jednostce sektora finansów publicznych.
  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne.
  • Uprawnienia do pełnienia funkcji Głównego Księgowego.
  • Znajomość i umiejętność stosowania w praktyce przepisów prawa z zakresu administracji samorządowej, finansów publicznych, Ustawy o prowadzeniu działalności kulturalnej, przepisów prawa zamówień publicznych oraz zagadnień związanych z płacami w instytucji sektora finansów publicznych.
  • Biegła znajomość obsługi komputera, w szczególności programu CDN OPTIMA, programu PŁATNIK, bardzo dobra znajomość MS Excel oraz MS Word.
  • Sumienność, dokładność, samodzielność oraz chęć do podejmowania samodzielnej inicjatywy w poszukiwaniu nowych rozwiązań.
  • Umiejętności analitycznego myślenia, zrozumiałego przedstawiania danych finansowych, zarządzania zespołem.
Oferujemy:
  • Konkurencyjne wynagrodzenie.
  • Praca w dynamicznie rozwijającej się Instytucji Kultury.
  • Niezbędne narzędzia pracy.
  • Możliwość rozwoju wiedzy i kompetencji poprzez udział w finansowanych przez pracodawcę szkoleniach.
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.

Prosimy o załączenie do aplikacji następującej klauzuli: "Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych, w tym danych osobowych, przez firmę Work & Business Solutions z siedzibą w Krakowie, ul. Grochowa 7, z przeznaczeniem do wykorzystania ich w celu realizacji obecnego oraz przyszłych procesów rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922). Dane udostępniam dobrowolnie oraz mam świadomość, że przysługuje mi prawo wglądu do nich, ich poprawienia oraz zaprzestania ich przetwarzania.”