Doradca zawodowy - stażysta

Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach
Miejsce pracy: Myślenice
Numer: StPr/21/0646
OBOWIĄZKI:
Zakres obowiązków/opis stanowiska:- Diagnozowanie zapotrzebowania młodzieży na działania związane z realizacją doradztwa zawodowego i informacją edukacyjno-zawodową;- Organizowanie i prowadzenie dla młodzieży doradztwa zawodowego, w tym zajęć: indywidualnych i grupowych;- Organizowanie i prowadzenie dla młodzieży zajęć kształtujących umiejętności społeczne;- Diagnozowanie potencjału i potrzeb zawodowych z wykorzystaniem testów lub innych narzędzi diagnostycznych;- Diagnozowanie potrzeb, planowanie oraz koordynowanie realizacji działań w zakresie doradztwa zawodowego i informacji edukacyjno-zawodowej;- Współpraca z wychowawcami, pedagogami, psychologami, pośrednikami pracy, specjalistami ds. rozwoju zawodowego, innymi specjalistami zatrudnionymi w podmiotach publicznych i niepublicznych w obszarze edukacji i rynku pracy;- Współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym i środowiskiem pracodawców;- Monitorowanie oraz analizowanie rynku pracy i edukacji;- Budowanie zbioru informacji edukacyjnej i zawodowej dotyczącej m.in. zawodów, systemu edukacji, oferty szkoleniowej, możliwości uzyskania kwalifikacji i kompetencji zawodowych, sposobów potwierdzania kwalifikacji, potrzeb rynku pracy;- Kontrolowanie i doskonalenie jakości pracy własnej;- Prowadzenie stosownej dokumentacji.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), pedagogiczne, kierunek: doradztwo zawodowe, pedagogika, psychologia, socjologia

Wymagania inne:

Mile widziane doświadczenie w poradnictwie zawodowym. Dodatkowe wymagania: mile widziana znajomość lokalnego rynku pracy.

Miejsce pracy:

Myślenice

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę w zastępstwie

Wynagrodzenie brutto:

od 2 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach